Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2017-11-29

wyświetleń: 273

Konkurs im. E. Michalskiej – wyniki

W piątek 24 listopada 2017 roku w sali widowiskowej strumieńskiego ośrodka kultury odbył się finał XVII Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej. Motto tegorocznej edycji, jak co roku, pochodziło z twórczości petki i brzmiało:

Przyjaźnię się z Ziemią moją,
własną, roztomiłą,
zniewolona Jej urodą,
jej przemożną siłą…

W konkursie wzięło udział 79 twórców z różnych zakatków Polski, rywalizując w czterech kategoriach.

Nagrody wręczyła uczestnikom Burmistrz Strumienia Anna Grygierek. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu.

Poniżej przedstawiamy wyniki i przyznane nagrody w tegorocznej edycji:

1. Malarstwo i grafika

Jury:
- dr hab. prof. UŚ Urszula Szuścik – Zakład Dydaktyki i Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej w Cieszynie
- Jakub Staroń – asystent UŚ – Zakład Dydaktyki i Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej w Cieszynie
- Fryderyk Parwicki – artysta, plastyk, fotograf, wielokrotny laureat Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej
- Martyna Szymik-Kasza – artystka, plastyk

Jury przyznało następujące nagrody pieniężne :

I nagroda (250 zł, dyplom) – Izabela Szarek-Bury z Żywca „W starym ogrodzie”
II nagroda (200 zł, dyplom) – Halina Stanicka z Tychów „Bez tytułu – w ogrodzie”
III nagroda (150 zł, dyplom) – Krystyna Nowak z Łazisk Górnych „Dojrzewanie”
Wyróżnienie (50 zł, dyplom) – Edward Czech z Siemianowice Śląskich „Zachód słońca”
Wyróżnienie (50 zł, dyplom) – Alicja Szymczak z Pszczyny „Wiejskie życie”

2. Rękodzieło artystyczne

Jury:
- Regina Gosieniecka-Giertuga – hafciarka, znawczyni różnorakich technik rękodzielniczych
- Joanna Piechaczek – artystka, hafciarka, znawczyni różnorakich technik rękodzielniczych
- Martyna Szymik-Kasza  – artystka, plastyk

Jury przyznało następujące nagrody pieniężne:

I nagroda (200 zł, dyplom) – Stanisław Siemaszkiewicz z Katowic „Odarty z szat Jezus Chrystus”
II nagroda(150 zł, dyplom) – Danuta Szpernol ze Strumienia „Wianek wytłaczanek”
III nagroda(100 zł, dyplom) – Anna Baron z Wisły Wielkiej„Serwetka koronka na szydełku”
Wyróżnienie (50 zł, dyplom) – Regina Szołtys z Pruchnej „Czepiec”

3. Poezja

Jury:
- Tomasz Nowak – doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, adiunkt w Zakładzie Leksykologii i Semantyki, opiekun Studenckiego Koła Naukowego Językoznawców
- Ewelina Szuścik – poetka, wielokrotna laureatka Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej
- Renata Moczała – pisarka, autorka kilku tomików wierszy, licznych opowiadań w prasie, laureatka wielu nagród literackich

Jury przyznało następujące nagrody pieniężne i rzeczowe:

I nagroda (200 zł, dyplom) – Janusz Pyziński z Dębicy „Przytul mnie ziemio”
II nagroda (150 zł, dyplom) – Kamil Wójcik z Żabna „Grudka ziemi”
III nagroda (100 zł, dyplom) – Regina Sobik z Jankowic „Jakże cię nie kochać”
Wyróżnienie (50 zł, dyplom) – Henryk Pasterny z Cieszyna „Cieszyńska wiosna”
Nagroda honorowa miasta Strumień – Zygmunt Królak z Biesiekierza „Głogi wrzosy jarzębiny”

4. Fotografia (grupa młodsza i starsza)

Jury:
- Fryderyk Parwicki – artysta, plastyk, fotograf, wielokrotny laureat Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej
- Michał Piekarski – fotograf, przyrodnik
- Martyna Szymik-Kasza  – artystka, plastyk
- Bartłomiej Witkowski -grafik, dyrektor artystyczny Design Alive

Jury przyznało następujące nagrody pieniężne i rzeczowe:

grupa młodsza

I nagroda – nie przyznano
II nagroda – nie przyznano
III nagroda – nie przyznano

Wyróżnienie (50 zł, dyplom) – Kornelia Kuczera ze Strumienia „Leśna podróż w czasie”

grupa starsza

I nagroda – nie przyznano
II nagroda – nie przyznano
III nagroda – nie przyznano
Wyróżnienie (50 zł, dyplom) – Alicja Smoczyńska z Bielska-Białej „Równoległe”

Ponadto w konkursie udział wzięli:
Balcar-Konieczny Monika – Pszczyna, Bromirska Krystyna -Bielsko-Biała, Bukowczan Jolanta – Zbytków, Chojnacka-Szewczyk Teresa – Kraków, Cierniak Beniamin – Rudy, Cyran-Polnik Anna – Rybnik, Czerwiński Andrzej Ryszard -Tychy, Drzyżdżyk-Dziudziel Urszula – Oświęcim, Duraj Elżbieta – Krzyżowa, Fastnacht Jadwiga – Zabrze, Gawłowska Władysława – Tychy, Goździewicz Janina – Góra, Jędrzejczyk-Tobijańska Halina – Bielsko-Biała, Kochowska Aleksandra – Bielsko-Biała, Kowalczyk Barbara – Wodzisław Śl., Kuciel Marian – Czechowice- Dziedzice, Kurek Krzysztof – Górki Wielkie, Latała Krzysztof – Goczałkowice Zdrój, Matysiewicz Janina – Katowice, Mecner Alicja – Mikołów, Micza Zofia – Pszczyna, Mojeścik Danuta – Brenna, Piksa Beata – Świerklany, Piksa Kazimierz – Świerklany, Pisarczyk Alicja – Katowice, Pomorska Maria – Bielsko-Biała, Romańczyk Romuald – Czechowice-Dziedzice, Sapielak Jerzy – Katowice, Siemaszkiewicz Ania – Katowice, Szewczyk Teresa – Jeleśnia, Szmajduch Ewelina – Jankowice, Tupiec Dagmara – Bielsko-Biała, Worecka Halina – Węgierska Górka, Wróbel Anna – Bielsko-Biała, Zdunek Alicja – Mikołów, Grim Beata – Bielsko-Biała, Kowalczyk Barbara – Wodzisław Śl., Zachurzok Regina – Drogomyśl, Cierniak Henryk – Rudy, Dejnecki Tadeusz – Płock, Dobrowolski Wojciech – Bielsko-Biała, Dryl Magdalena – Katowice, Gąska Stefan – Kraków, Goździewicz Janina – Góra, Graczyk Karol – Toruń, Grzybek Teresa – Pruchna, Kiepura Zofia – Jastrzębie Zdrój, Kokot Krzysztof – Nowy Targ, Kornas-Wiśniewska Agnieszka – Brzeźce, Krawiec Bernadeta – Oświęcim, Mayer Michał – Warszawa, Milchalczyk Maria – Strumień, Omylińska Urszula – Bielsko-Biała, Pleszczyńska Ewa – Wodzisław Śl., Przystał Jolanta – Pszczyna, Świerkula Iwona – Warszawa, Zemanek Piotr – Bielsko-Biała, Ziobrowski Andrzej – Nowa Huta, Kokoszka Henryk – Mikołów, Hejnoł Paulina, Kocur Wiktoria – Strumień, Żur Jakub – Zbytków, Żur Laura – Strumień

Wystawę pokonkursową można oglądać w galerii Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu od 24 listopada do 29 grudnia 2017 r.

Zapraszamy !!!

Zapraszamy również do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Motto XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej:

Jakże moja wdzięczność



Dodał: DK
 
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2017
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

2017/12/6 2017/12/8 2017/12/9 2017/12/10 2017/12/14 2017/12/15 2017/12/20
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi