Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2020-09-17

wyświetleń: 453

Kolejny projekt dla seniorów w Strumieniu

Gmina Strumień przystąpiła do projektu „Obywatel Senior” realizowanego w ramach Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych. Co to oznacza?

 

Każda osoba, która ukończyła 60 rok życia z terenu gminy Strumień będzie mogła wziąć udział w zaplanowanych działaniach projektowych.

Wychodząc naprzeciw seniorom w Strumieniu odbędą się 2-dniowe 6-godzinne warsztaty „Aktywny Senior” podczas których uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia cennej wiedzy z zakresu planowania, komunikacji i rozwiązywania problemów. Osoby z terenu gminy Strumień, które ukończyły 60 rok życia zachęcamy do kontaktu z Referatem Rozwoju i Promocji w Urzędzie Miejskim w Strumieniu tel. 33 8570 182 celem zgłoszenia uczestnictwa w warsztatach. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy trwają do 2 października.

 

To nie wszystko. W ramach projektu utworzona zostanie tzw. „Poczta Obywatelska”, która służyć będzie prowadzeniu dialogu w istotnych kwestiach dotyczących seniorów. Do skrzynek, które pojawią się przy wejściu do Urzędu Miejskiego w Strumieniu, a także w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej seniorzy będą mogli wrzucać własne postulaty i informacje z obszaru życia społecznego i obywatelskiego m.in. o :

- spostrzeżonych problemach dotykających seniorów,

- proponowanych rozwiązaniach problemów seniorskich,

- ideach i ważnych zagadnieniach dla seniorów,

- potrzebach seniorów,

Informacje przekazywane do skrzynek pozwolą na lepsze poznanie lokalnego środowiska seniorów i ich potrzeb. Z pozyskanych w ten sposób informacji sporządzony zostanie zbiorczy raport, który zostanie wykorzystany do planowania dalszych działań na rzecz osób starszych w gminie i w regionie.

Projekt realizowany jest przez Akademię Lokalnej Przedsiębiorczości oraz Centrum Rozwoju Lokalnego, a dofinansowany jest ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

 To już kolejna inicjatywa skierowana dla seniorów w gminie Strumień. Początkiem września zainaugurowana została Ogólnopolska Karta Seniora dzięki której  każdy mieszkaniec gminy, który ukończył 60 lat może ubiegać się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej o wydanie bezpłatnej karty upoważniającej do korzystania ze zniżek i licznych promocji oferowanych przez partnerów nie tylko na terenie gminy ale i w całej Polsce.Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2020/10/24
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi