Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-10-03

wyświetleń: 2135

Gra miejska: Gmina Strumień w Unii Europejskiej

26 września odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy o Unii Europejskiej i Gminie Strumień. W wydarzeniu wzięła  udział młodzież ze wszystkich gminnych szkół podstawowych.

W tym roku konkurs został przeprowadzony w formie gry miejskiej. Grupy składały się z czteroosobowych patroli, które otrzymały mapki z wyznaczonymi trasami i stanowiskami oraz smartfony z dostępem do Internetu. Pod opieką opiekuna każda z grup miała za zadanie odnaleźć punkty do wykonania przygotowanych zadań.

Stanowiska te były zlokalizowane na terenie Parku Miejskiego, Hali Sportowej i Miejskiego Centrum Kultury i Rekreacji, przy parafii p.w. św. Barbary w Strumieniu oraz w Galerii pod Ratuszem.

Na terenie Parku Miejskiego uczestnicy gry miejskiej zapoznali się z alpinistyką. Hala Sportowa była  stanowiskiem, gdzie młodzież mogła świetnie się razem bawić podczas konkurencji sportowych,  takich jak: slalom z „uciekającą piłką”, rzuty do kosza, marsz na nartach animacyjnych – trzyosobowych, skoki obunóż w worku i układanie „megapuzzli”. Punkt na terenie Miejskiego Centrum Kultury i Rekreacji był przeznaczony do wykazania się przez grupy talentami artystycznymi - zadanie polegało na przedstawieniu w dowolnej formie malarskiej budynku MGOk-u. W salkach katechetycznych parafii p.w. św. Barbary w Strumieniu została sprawdzona wiedza ze znajomości metod ratowania życia i reagowania w sytuacjach wymagających pierwszej pomocy przedmedycznej. Z kolei w Galerii Pod Ratuszem został przeprowadzony quiz na temat wiedzy o mieście Strumień.

Podczas całej gry uczniowie, przy pomocy smartfonów, zbierali kody, które zawierały informacje dotyczące Gminy Strumień oraz Unii Europejskiej. Informacje były pomocne w udzielaniu odpowiedzi na pytania podczas quizu.

Organizatorami gry miejskiej byli: Szkoła Podstawowa w Bąkowie oraz Gmina Strumień.

Poszczególne szkoły reprezentowały następujące drużyny:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Zabłociu

Maria Janik, Jakub Kuboszek, Wiktoria Ociepko, Robert Puzoń pod opieką Pani Hanny Galas

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drogomyślu

Bartek Brudny, Bartek Szołtys, Maciej Czelata, Bartek Maly pod opieką Pani Renaty Lach

Szkoła Podstawowa w Strumieniu

 Maciej Kopij, Milena Kopeć, Mikołaj Staroń, Dominik Nikiel pod opieką Pani Iwony Swobody

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pruchnej

Jakub Raszka, Wiktoria Witoszek, Anna Grelowska, Kamil Michalik pod opieką Pani Jalanty Błahut,

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bąkowie

Antoni Makselon, Aleksandra Borakiewicz, Marta Staniek, Wojtek Wiktorowski pod opieką Pani Magdaleny Firla.

Ponadto w organizację wydarzenia zaangażowali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bąkowie:  Aleksandra Olejnik, Anna Tomala, Łukasz Staniek, Dominika Waga, Ewelina Miech, Martyna Mikołajczyk, Martyna Kempczyńska, Julia Małecka, Krzysztof Krosny, Tomasz Krosny pod opieką P. Anety Kubiak, P. Karoliny Spychały, P. Magdaleny Firla, P. Piotra Spychały, P. Magdaleny Krzyżanowskiej.

W wydarzeniu wzięli udział: Anna Grygierek – Burmistrz Strumienia, Włodzimierz Cybulski – Zastępca Burmistrz Strumienia, Monika Filusz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bąkowie, Kornelia Zubek – Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej.

Gra miejska pozwoliła młodzieży w atrakcyjny sposób poznawać ważne informacje o mieście Strumień, Unii Europejskiej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Te nowatorskie działania wymagały zaangażowania wielu nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły i kolejny raz udowodniły, że w Strumieniu panuje atmosfera twórczej pracy. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym bezpośrednio bądź pośrednio w ten projekt.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc i życzliwość  w organizacji gry: Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Kultury, ks. proboszczowi Jackowi Kobiałce  oraz P. Januszy Krzyżanowskiej – gminnemu koordynatorowi sportu.Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
wrzesień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: wrzesień

2020/09/6 2020/09/15 2020/09/21 2020/09/22 2020/09/23 2020/09/24 2020/09/25 2020/09/26 2020/09/27 2020/09/29
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi