Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2020-11-25

wyświetleń: 400

Darmowe szkolenia komputerowe dla seniorów

Gmina Strumień wraz z Fundacją Partycypacji Społecznej przystąpiła do realizacji projektu Śląska Akademia Senior@, który zakłada organizację bezpłatnych kursów komputerowych dla seniorów powyżej 65 roku życia.

 20 mieszkańców Gminy Strumień (wyłonionych w rekrutacji, która trwała od 29 czerwca do 17 lipca),  w dwóch grupach po 10 osób, rozpoczęło szkolenie z obsługi laptopów, tabletów i smartfonów. Z powodów epidemicznych zajęcia odbywać się będą online. Zaplanowano 15 szkoleń komputerowych i 8 spotkań animacyjnych po 4 godziny. Uczestnicy kursu zyskają nie tylko cenną wiedzę o możliwościach i zagrożeniach jakie niesie ze sobą Internet, ale przede wszystkim nabędą umiejętności bezpiecznego poruszania się i komunikowania w sieci. Seniorzy, pod okiem wyspecjalizowanych trenerów, uczyć się będą między innymi jak korzystać z e-recept, bezpiecznie płacić rachunki przez Internet, czy zamówić zakupy z dostawą do domu.  Poznanie aplikacji, takich jak Messenger czy WhatsApp ułatwi im z kolei np. kontakt z rodziną.

Żyjemy w czasach, gdzie komputery i smartfony są niemal codziennością. Zależy nam, by seniorzy z naszej gminy korzystali z tego cyfrowego świata, by nie czuli się wykluczeni. Dlatego cieszymy się, że znaleźliśmy się wśród tych miejscowości, które uczestniczącą w programie zapewniającym bezpłatne kursy komputerowe dla seniorów - mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

Seniorów, którzy z różnych względów nie rekrutowali do trwającego obecnie kursu,  zachęcamy do odwiedzania strony www.strumien.pl, nie wykluczone bowiem, że tego typu szkolenia ponownie pojawią się w naszej Gminie.

Przypomnijmy, że trwający obecnie projekt: „Śląska Akademia Senior@. Program rozwoju kompetencji cyfrowych seniorów 65+ województwa śląskiego z zastosowaniem działań szkoleniowych i animacyjnych w środowisku lokalnym” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś priorytetowa III:3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

 Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: styczeń

2021/01/5
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi